IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Grupy

Go down 
AutorWiadomość
Dalla
ADMINISTRATOR
avatar

Rejestracja : 08/01/2014
Liczba postów : 26

Płeć : Female

PisanieTemat: Grupy   Pią Sty 31, 2014 5:03 pm

Duńczycy
  Przodkami Duńczyków byli głównie germańscy Danowie z południowej Skandynawii, którzy opanowali w V-VI wieku Półwysep Jutlandzki. W VIII wieku rozpoczęli oni łupieżcze wyprawy w Europie zachodniej i u wybrzeży Bałtyku. W tamtym okresie wielu Duńczyków osiedliło się w Anglii. W X wieku stworzyli swoje własne państwo, a większość Duńczyków przyjęła chrześcijaństwo. To ich zwano przede wszystkim wikingami. Znani są z grabieży, handlu i najazdów.


Anglicy
  Germańscy Anglowie, Sasi i Jutowie, którzy emigrowali i osiedlili się na wyspach Brytyjskich. Utworzyli heptarchia anglosaską, dzielącą się głównie na: Wessex, Essex, Wschodnia Anglia, Kent, Mercja, Nortumbria i Sussex. Obrońcy wielu miast swojego kraju przed napadami i najazdami wikingów.


Islandczycy
  W większości wikingowie, którzy zostali wygnani, uciekli bądź samodzielnie podjęli decyzję o kolonizacji na dalekiej wyspie. Są to młodzi ludzie narodzeni na Islandii oraz na stale osiedleni. Mimo tego, nie zapominają skąd pochodzą i kim są.


Walijczycy
  Naród celtycki zamieszkujący głównie Walię. Kraj będący skupiskiem emigrowanej ludności z Anglii, która uciekała od wszelkich działań władzy. Mieszkańcy, którzy przeżyli dużo najazdów ze strony wikingów, przeważnie duńskich oraz normańskich.


Normanowie
  Mieszkańcy Skandynawii w okresie ich ekspansji handlowej i terytorialnej w VIII-XII wieku.  Od X wieku w Normandii tworzono silne grupy feudalnych rycerzy rządzących tym państwem, będących potomkami wikingów. Normanowie w tym sensie stali się integralną częścią rycerstwa zachodniej Europy, osiągając wiele sukcesów w licznych podbojach.


Inni
  Pozostali, których grupy narodowości nie zostały uwzględnione. Do niej zaliczać się mogą ci, którzy odgrywali pewną rolę w czasach wikingów. Np. Norwegowie, Rosi, Frankowie, Szwedzi itd.


Polegli
  Wojownicy, którzy podczas walk, zginęli śmiercią na polach bitewnych. Przez Valkirie sprowadzani do mitycznej krainy zwanej Valhalla. Stający przed obliczem Odyna, jako najdzielniejsi wojownicy. Aby nie dyskryminować postacie, nie będące wojownikami, Valhalla może być także miejscem dla pozostałych dusz. Grzesznicy zaś trafiają do innego świata, zwanego - Helheim.
Powrót do góry Go down
 
Grupy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Winlandia :: Organizacja :: Regulamin + Informacje-
Skocz do: