IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Tereny osiedlone bądź podbite

Go down 
AutorWiadomość
Dalla
ADMINISTRATOR
avatar

Rejestracja : 08/01/2014
Liczba postów : 26

Płeć : Female

PisanieTemat: Tereny osiedlone bądź podbite   Nie Sty 26, 2014 12:32 pm

ZIEMIE NORDYCKIE
 • Dania
  Państwo położone w Europie Północnej (Skandynawia), najmniejsze z państw nordyckich. W jej skład wchodzą też formalnie Grenlandia oraz Wyspy Owcze. Kraj ten jest nizinny, którego 70% powierzchni zajmuje Półwysep Jutlandzki. Gleby przystosowane do upraw rolnych. Klimat umiarkowany, ciepły. Zimy krótkie i łagodne.
 • Islandia
  Na wyspie przeważają skały. Mimo występujących łąk i tundr, niektóre z terenów nie są zbyt dobrze przystosowane na uprawy rolne. Islandia słynie z tego, że jest wyspą przeważnie wulkaniczną. Panuje tu klimat morski ale także i ciepły, zwłaszcza na wybrzeżu południowym i zachodnim.


WYSPY BRYTYJSKIE
 • Anglia i Walia
  Średniej wielkości wyspiarskie państwo położone w północno-zachodniej Europie. Klimat umiarkowany ciepły, wybitnie morski. Gleby żyzne i nadające się do upraw rolnych. Większość obszarów zajmowana jest przez łąki i pastwiska. Lasy zajmują niewielką część powierzchni kraju.


INNE TERENY
 • Polska (Jomsborg/Wolin)
  Kraj w większej części nizinny. Na południu występują również tereny wyżynne i pasma górskie. Położony w Europie Środkowej, nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Klimat umiarkowany ciepły przejściowy. W wyższych partiach Sudetów i Karpat występuje klimat górski. Gleby żyzne, pozwalające na uprawy rolne i hodowle zwierząt. Polska jest jednym z najbardziej zalesionych krajów w Europie, zajmujące 29% powierzchni kraju.
 • Grenlandia
  Wyspa ta leży w północnej części Oceanu Atlantyckiego i jest częścią Ameryki Północnej. Panuje tu klimat polarny, jedynie na wybrzeżach - subpolarny. Najkorzystniejszy klimat panuje na wybrzeżach wyspy, zwłaszcza w południowo-zachodniej części. Zaś najsurowszy panuje w środkowej części Grenlandii. Temperatura tam nie przekracza 0°C. Roślinność na wyspie jest uboga. Obszary niezbyt nadające się do upraw rolnych.
 • Francja
  Państwo leżące w Europie Zachodniej. Od południowego wschodu granicę kraju stanowi Morze Śródziemne. Od południa kraj graniczy z obszarem Półwyspu Iberyjskiego. Ponad połowa powierzchni kraju zajmują płaskie i pagórkowate niziny. Znacznie mniejszą powierzchnię zajmują tereny górzyste. Panuje tu klimat umiarkowany oceaniczny i przejściowy, podzwrotnikowy i górski. Jednakże największe obszary zajmuje strefa klimatów umiarkowanych. Gleby żyzne, zezwalające na uprawy rolne.
 • Ameryka Północna
  Ameryka Północna ma bardzo urozmaiconą i najdłuższą ze wszystkich kontynentów linię brzegową. Tereny tej części kontynentu stanowią pasma górskie, wyżynne i kotlin. Również przystosowane na uprawy oraz pastwiska. Na kontynencie północnoamerykańskim występują wszystkie strefy klimatyczne: od surowego klimatu polarnego na północy, przez klimat umiarkowany kontynentalny, o dużym zróżnicowaniu temperatur latem i zimą.


ASGARD
 • Valhalla
  Znajduje się w Asgardzie, w Gladsheimie. Należy ona do boga Odyna. Jest pałacem o 540 bramach, przez które mogłoby przejść 800 wojowników, idących ramię w ramię. Najstarszą bramą wiecznie otwartą jest Walgrind. Na zachód od niej wisi przybity do ściany wilk, którego dziobie orzeł. Ściany pałacu Odyna pokryte są złotymi włóczniami, a sufit złotymi tarczami. Ławy obłożone są zbrojami wojowników, którymi Walhalla jest wypełniona.Źródło: Wikipedia
Powrót do góry Go down
 
Tereny osiedlone bądź podbite
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Winlandia :: Organizacja :: Regulamin + Informacje-
Skocz do: