IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Regulamin

Go down 
AutorWiadomość
Dalla
ADMINISTRATOR
avatar

Rejestracja : 08/01/2014
Liczba postów : 26

Płeć : Female

PisanieTemat: Regulamin   Sro Sty 22, 2014 2:57 pm

ZASADY OGÓLNE
 1. Forum zostało utworzone na postawie mangi "Vinland Saga" oraz pomocy historycznych, dotyczących dziejów Wikingów. Wiąże się z tym, że na forum mogą znajdować się treści przemocy, walk, gwałtów i innych elementów, które mogły mieć miejsca w dawnych czasach.
 2. Każdego gracza, przebywającego na forum i udzielającego się, prosi o zachowywanie odpowiedniej kultury wobec innych użytkowników, również wypowiadających się. Dotyczy to przede wszystkich komunikacji forumowej, chatboxa oraz wiadomości prywatnych. Nie oczerniamy, nie obrażamy, nie przeklinamy (zachowując umiar w doborze wyrazów).
 3. Zabronione jest traktowanie forum jako reklamę swoich stron, portali, blogów, gier, for itd. Zabronione jest także spamowanie na forum oraz chatboxie.
 4. Administracja nie udziela odpowiedzi użytkownikowi na pytania, których odpowiedzi można znaleźć na forum. Dlatego prosimy pierw zapoznać się z interesującym nas wątkiem i dopiero pytać, jeżeli coś jest niejasne.


KARTA POSTACI
 1. Każdy nowy użytkownik, od dnia rejestracji na forum ma miesiąc czasu na napisanie swojej karty postaci.
 2. Nazwa konta musi być równoznaczna z imieniem, nazwiskiem, pseudonimem lub imieniem i nazwiskiem naszej postaci. Konta zawierające w sobie znaki, cyferki, pisane arafatką czy myślnikami - będą od razu usuwane.
 3. Karę postaci tworzymy w dziale o nazwie "Osadnicy", podpisując temat danymi swojej postaci. W związku z kradzieżami kart postaci, dział ten został ukryty i dostępny jest tylko dla zarejestrowanych.
 4. Każda karta postaci jest sprawdzana przez administrację lub osobę do tego upoważnioną. Jeżeli inni gracze, doszukają się błędów, plagiatów, niedopracowań, mogą swoje uwagi kierować do administracji lub osób uprawnionych do ich sprawdzania.
 5. Aby karta postaci mogła być zaakceptowana, należy mieć uzupełniony profil o najważniejsze pola: wygląd + aktualny ubiór oraz karta postaci.


POSTAĆ FABULARNA
 1. Kierujemy się swoją wyobraźnią i dokładnym jej przemyśleniem. Nie ściągamy żywcem postaci z innych serii anime, mang, filmów, literatury czy gier. Wyjątek stanowić mogą postacie historyczne.
 2. Wizerunek postaci, zwany inaczej awatarem, powinien posiadać rozmiary nie większe jak 250px szerokości i 400px wysokości. Sygnatury, obrazkowy podpis pod postem, nie może przekraczać wymiarów: 400px szerokości i 200px wysokości.
 3. Wygląd postaci. Obrazki mogą być kreski dowolnej. Prosi się jednak o nie przesadzanie z farbowaniem włosów czy kolorów oczu na barwy nienaturalne. Czyli, nie ma tu zielonych, różowych, niebieskich czy fioletowych włosów. Białe (srebrne) tyczą się postaci w podeszłym wieku. Tak samo z oczami.
 4. Przy rejestracji prosi się o podawanie aktualnego adresu mailowego. Nim wyślecie potwierdzenie o rejestrację, sprawdzajcie nawet 5 razy, czy dobrze napisaliście.
 5. Prosi się o możliwość utrzymywania klimatu forum, w sensie nazywania swoich postaci. We wzorze kart postaci, zostały podane adresy stron, na których można znaleźć imiona i nazwiska.
 6. Multikonta są dozwolone pod warunkiem, że gracz będzie o nie dbał jak o swoje główne konto.


FABUŁA
 1. Realia rozgrywają się u końca wieku X. Nie istnieje tutaj wysoko rozwinięta technologia. Czasy te sięgają średniowiecza, gdzie głównymi środkami transportu są konie, wozy i statki. O komputerach i komórkach można zapomnieć.
 2. Nie piszemy w dwóch miejscach (tematach fabularnych) na raz. Jeżeli chcemy pojawić się w innym miejscu, kończymy pisanie dodając na końcu posta "z/t" (z tematu) i dopiero wtedy możemy rozpocząć w nowym wątku.
 3. Prosi się o zachowywanie upływu czasu podczas wędrówek lądowych i morskich. Jeżeli podróż trwa kilka dni czy miesięcy, należałoby ją w kilku postach opisać. Teleportacji nikt tutaj nie posiada, a portale nie istnieją.
 4. Informacje zawarte na forum, są podstawą i pomocą w celu tworzenia swojej postaci. Nie trzeba się ich ściśle trzymać. Można także sugerować się własnymi źródłami informacji.
 5. Wszelkie NPCe na potrzeby naszej fabuły można tworzyć w dowolnej liczbie. Np: armia króla. Postacie te jednak wymagają akceptacji administracji, choćby w sprawdzeniu, czy nie posiadają za dużo umiejętności lub ich liczba w jednym opisie nie jest przedobrzona (na pewno nie zaakceptuję armii w setkach tysięcy orków).
 6. Walki mogą dotyczyć dwóch lub więcej osób. Opisujemy je w trybie niedokonanym i pozwalamy przeciwnikowi na zadecydowanie czy otrzymał cios, czy go zablokował/uniknął. W przypadku problemów typu zgrywania nieśmiertelnego, nietkniętego boga itp. można poprosić administrację lub mistrza gry o sędziowanie.
 7. Zabijanie, gwałty, okaleczenia (nawet trwałe), porwania oraz związki wszelkiej maści - są dozwolone. Uśmiercona postać nie musi kończyć swojej gry na forum. W tym przypadku, zostaje przeniesiona do grupy "polegli" i rozpoczyna swoją rozgrywkę w świecie "Valhalli".
 8. Awanse fabularne postaci, zależą od: aktywności gracza, decyzji jego mistrza i oceny administracji za odgrywanie swojej postaci. Inna sytuacja wygląda w przypadku dziedziczenia. Wtedy to wiadomo, że syn lub córka przejmują główny tytuł po śmierci rodzica (w przypadku władzy królów).


VALHALLA:
 1. Jest to miejsce do którego trafiają postacie uśmiercone na fabule. Trafić tam mogą mężczyźni, kobiety, dzieci i starcy. Mimo znaczenia tego miejsca, zezwalamy dostać się tam każdej uśmierconej postaci.
 2. Nie ma możliwości stworzenia na starcie postaci zabitej. Tak samo nie ma możliwości stworzenia Boga.
 3. Postacie uśmiercone, zmuszone są do pisania tylko w jednym dziale. Można jednak wynegocjować z administracją "narodziny" postaci na fabule, zaczynając od niemowlęcia. Lub zdecydować się na pozostawienie konta i utworzenie nowej postaci.
 4. Jako że jest to miejsce ciągłych walk i biesiad, mistrz gry nie musi nadzorować walk. Tutaj gracze sami decydują o wyniku końcowym swojej walki.


Rejestrując się na forum AUTOMATYCZNIE AKCEPTUJESZ regulamin i zasady fabuły. Złamanie któregokolwiek z punktów wiązać się może z ostrzeżeniem, a w najgorszym wypadku - banem stałym.

Osoby, które zarejestrują się nie czytając i wstawią kartę postaci z błędami, administracja MA PRAWO nie zaakceptować karty.

Administracja ma prawo do zmiany regulaminu.

Zabraniamy wykorzystywania treści i grafik zawartych na forum, bez zgody i wiedzy administracji forum.


Regulamin został w części zapożyczony z własnego forum "Kiku no Hana".
Powrót do góry Go down
 
Regulamin
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Winlandia :: Organizacja :: Regulamin + Informacje-
Skocz do: